תמונה של מדינה

שלומי, נער בן 13 בועט במסגרות ומתעניין רק במוסיקה ובבילויים. שלומי מגיע בעל כורחו לסיור במוזיאון ישראל לאומנות. הסיור במוזיאון משעמם אותו והוא נרדם. כששלומי מתעורר הוא מגלה שהמוזיאון נעול ואף אחד לא נמצא בו מלבדו.
שלומי מנסה למצוא את הדרך החוצה ומגיע לחדר בו מוצגת תמונה ארכיונית של העיר תל אביב משנת 1945. לפתע מהתמונה יוצאת תמרה, נערה בת גילו, מיוחדת ומסקרנת. תמרה עסוקה במשימה חשובה להעביר מסר מוצפן עבור ספינת המעפילים "ברל כצנלסון". תמרה חושבת ששלומי הוא השליח, אך אז מתגלה לה שהיא יצאה מהתמונה ונמצאת בתקופה אחרת ולא מוכרת, בשנת 2017.

בעקבות המפגש עם תמרה מתוודע שלומי לסיפור העלייה לארץ של סבו בספינת המעפילים הזו. הוא מבין שאם תמרה לא תצליח במשימתה להעביר את הצופן, הבריטים יעלו על עקבות הספינה, יתפסו את המעפילים וימנעו מסבו לעלות לארץ וכך בעצם ימנעו את הקיום שלו. השניים יוצאים למסע מרתק על מנת להשלים את המשימה החשובה של תמרה ולבסוף מצליחים להשלים את המשימה, תמרה חוזרת לתמונה ורצף הזמן חוזר למקומו.

המפגש בין השניים הוא למעשה המפגש בין עברה של ישראל לבין ההווה שלה. שלומי לומד להכיר ולהעריך את העבר האישי ואת החיבור השורשי שלו למדינה בה הוא חי ותמרה מגלה מה צופן עתידה של המדינה.

* מתאים לכיתות ד'-ט'

פרס ההצגה הטובה לילדים לשנת 2018

פרס הכוריאוגרפיה עוז מורז לשנת 2018

פרס וידאו ארט לשנת 2018

יוצרים
שחקנים
  • icon1

    לכיתות א'- ו׳

  • icon1

    מאושר סל תרבות

תמונות מתוך ההצגה- תמונה של מדינה

יוצרים
שחקנים